FCN1913E103K-E1
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
FCN1913E103K-E1
Beschreibung:
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC 1913
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCN
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case 1913 (4833 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10000 pF