FCP190N65F
onsemi
Produkt-Nr.:
FCP190N65F
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-220-3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 650V 20.6A TO220-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3225 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 78 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 190mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package TO-220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 2mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series FRFET®, SuperFET® II
Power Dissipation (Max) 208W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20.6A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V