FCPF650N80Z
onsemi
Produkt-Nr.:
FCPF650N80Z
Paket:
TO-220F-3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 800V 8A TO220F
Auf Lager : 986
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1565 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 35 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 650mOhm @ 4A, 10V
Supplier Device Package TO-220F-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 800µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Series SuperFET® II
Power Dissipation (Max) 30.5W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 8A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V