FDB0300N1007L
onsemi
Produkt-Nr.:
FDB0300N1007L
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-263-7
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 200A TO263-7
Auf Lager : 358
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8295 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 113 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3mOhm @ 26A, 10V
Supplier Device Package TO-263-7
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series PowerTrench®
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 250W (Tc)
Package / Case TO-263-7, D²Pak (6 Leads + Tab)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 200A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V