FDMC013P030Z
onsemi
Produkt-Nr.:
FDMC013P030Z
Hersteller:
onsemi
Paket:
8-MLP (3.3x3.3)
Beschreibung:
MOSFET P-CHANNEL 30V 54A 8MLP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5785 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 135 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 14A, 10V
Supplier Device Package 8-MLP (3.3x3.3)
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 30W (Tc)
Package / Case 8-PowerWDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 54A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V