FDPF390N15A
onsemi
Produkt-Nr.:
FDPF390N15A
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-220F-3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 150V 15A TO220F
Auf Lager : 70
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1285 pF @ 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18.6 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 40mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-220F-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series PowerTrench®
Power Dissipation (Max) 22W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V