Zuhause / Diode Arrays / FEP16DT-5001HE3/45
minImg
FEP16DT-5001HE3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
FEP16DT-5001HE3/45
Paket:
TO-220-3
Beschreibung:
DIODE ARRAY GP TO220AB
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 8 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 16A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C