Zuhause / IGBT Modules / FF1000R17IE4BOSA1
minImg
FF1000R17IE4BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FF1000R17IE4BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MODULE 1700V 6250W
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration 2 Independent
Input Capacitance (Cies) @ Vce 81 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series PrimePACK™3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 1000A
Package / Case Module
Power - Max 6250 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA