Zuhause / IGBT Modules / FF1200R17KE3B2NOSA1
minImg
FF1200R17KE3B2NOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FF1200R17KE3B2NOSA1
Paket:
A-IHV130-3
Beschreibung:
IGBT MODULE 1700V 1200A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 1700 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 110 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package A-IHV130-3
Series IHM-B
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 1.2kA
Package / Case Module
Power - Max 6600 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA