Zuhause / IGBT Modules / FF225R17ME4B11BOSA1
minImg
FF225R17ME4B11BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FF225R17ME4B11BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1700V 340A 1500W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 340 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 18.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series EconoDUAL™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 225A
Package / Case Module
Power - Max 1500 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA