Zuhause / IGBT Modules / FF300R12KE3B2HOSA1
minImg
FF300R12KE3B2HOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FF300R12KE3B2HOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MEDIUM POWER 62MM
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 2
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single Switch
Current - Collector (Ic) (Max) 440 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 21000 pF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 300A
Package / Case Module
Power - Max 1.45 kW
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA