Zuhause / IGBT Modules / FF300R17KE3HOSA1
minImg
FF300R17KE3HOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FF300R17KE3HOSA1
Beschreibung:
IGBT MODULE 1700V 1450W
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration 2 Independent
Input Capacitance (Cies) @ Vce 27 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 300A
Package / Case Module
Power - Max 1450 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA