Zuhause / IGBT Modules / FF400R17KE4HOSA1
minImg
FF400R17KE4HOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FF400R17KE4HOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MODULE 1700V 400A
Auf Lager : 25
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 400 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 36 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 400A
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA