Zuhause / IGBT Modules / FF450R12KE4HOSA1
minImg
FF450R12KE4HOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FF450R12KE4HOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 520A 2400W
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 520 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 28 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series C
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 450A
Package / Case Module
Power - Max 2400 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA