Zuhause / IGBT Modules / FF600R17ME4PB11BOSA1
minImg
FF600R17ME4PB11BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FF600R17ME4PB11BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MODULE VCES 1200V 600A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Half Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 600 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 48 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series EconoDUAL™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 600A
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA