Zuhause / IGBT Modules / FF900R12IE4PBOSA1
minImg
FF900R12IE4PBOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FF900R12IE4PBOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 900A 20MW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 900 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 54 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series PrimePACK™2
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 900A
Package / Case Module
Power - Max 20 mW
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA