FFA10U120DNTU
onsemi
Produkt-Nr.:
FFA10U120DNTU
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-3P
Beschreibung:
DIODE ARRAY GP 1200V 10A TO3P
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-3P
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1200 V
Series -
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.5 V @ 10 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C