FGH30N60LSDTU
onsemi
Produkt-Nr.:
FGH30N60LSDTU
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
IGBT 600V 60A TO247-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 6.8Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Switching Energy 1.1mJ (on), 21mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 18ns/250ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.4V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 225 nC
Power - Max 480 W