FGH50T65UPD
onsemi
Produkt-Nr.:
FGH50T65UPD
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
IGBT TRENCH/FS 650V 100A TO247-3
Auf Lager : 396
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 6Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 53 ns
Switching Energy 2.7mJ (on), 740µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 32ns/160ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 150 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 230 nC
Power - Max 340 W