Zuhause / Single IGBTs / FGH75T65UPD-F155
minImg
FGH75T65UPD-F155
onsemi
Produkt-Nr.:
FGH75T65UPD-F155
Paket:
TO-247
Beschreibung:
650V,75A FIELD STOP TRENCH IGBT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 75A, 3Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 85 ns
Switching Energy 3.68mJ (on), 1.6mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 150 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 42ns/216ns
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 225 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 75A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 68 nC
Power - Max 375 W