FGPF70N33BTTU
onsemi
Produkt-Nr.:
FGPF70N33BTTU
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-220F-3
Beschreibung:
IGBT 330V 48W TO220F
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Standard
Switching Energy -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 330 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-220F-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 220 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 15V, 70A
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Gate Charge 49 nC
Power - Max 48 W