FGY100T120RWD
onsemi
Produkt-Nr.:
FGY100T120RWD
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
1200V, 100A TRENCH FIELD STOP VI
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 100A, 4.7Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 347 ns
Switching Energy 8.13mJ (on), 7.05mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 200 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 80ns/364ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 300 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.75V @ 15V, 100A
Package / Case TO-247-3 Variant
Gate Charge 427 nC
Power - Max 1495 W