FMP100JB-52-0R13
YAGEO
Produkt-Nr.:
FMP100JB-52-0R13
Beschreibung:
RES 0.13 OHM 5% 1W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 130 mOhms
Series FMP
Power (Watts) 1W