Zuhause / Heat Shrink Tubing / FP-301-1.5-WHITE-4'-BULK
minImg
FP-301-1.5-WHITE-4'-BULK
3M
Produkt-Nr.:
FP-301-1.5-WHITE-4'-BULK
Beschreibung:
HEATSHRINK FP301 1 1/2-48" WHITE
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.750" (19.05mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color White
Recovered Wall Thickness 0.040" (1.02mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 1.500" (38.10mm)