Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FP06R12W1T4B3BOMA1
Hersteller:
Paket:
Module
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IGBT MODULE 1200V 0 94W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$35.6345
$35.6345
24
$31.755726
$762.137424
48
$29.864438
$1433.493024
96
$27.873494
$2675.855424
240
$26.877998
$6450.71952
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 12 A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 600 pF @ 25 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | EasyPIM™ |
| Input | Standard |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.25V @ 15V, 6A |
| Package / Case | Module |
| Power - Max | 94 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Package | Tray |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | FP06R12 |