Zuhause / IGBT Modules / FP100R12KT4B11BOSA1
minImg
FP100R12KT4B11BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FP100R12KT4B11BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 100A 515W
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPIM™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 515 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA