Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FP25R12W2T4B11BOMA1
Hersteller:
Paket:
Module
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 39A 175W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$53.8935
$53.8935
15
$48.992136
$734.88204
30
$47.359086
$1420.77258
90
$44.092882
$3968.35938
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC Thermistor | Yes |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 39 A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 1.45 nF @ 25 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | - |
| Input | Standard |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.25V @ 15V, 25A |
| Package / Case | Module |
| Power - Max | 175 W |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1 mA |
| Package | Tray |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | FP25R12 |