Zuhause / Heat Shrink Tubing / FP301-1-48"-RED-5 PCS
minImg
FP301-1-48"-RED-5 PCS
3M
Produkt-Nr.:
FP301-1-48"-RED-5 PCS
Hersteller:
3M
Beschreibung:
HEATSHRINK 1"X4' RED 1=1PC 48"
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.500" (12.70mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Red
Recovered Wall Thickness 0.035" (0.89mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series FP-301
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 1.000" (25.40mm)