Zuhause / Heat Shrink Tubing / FP301-2-48"-WHITE-5 PCS
minImg
FP301-2-48"-WHITE-5 PCS
3M
Produkt-Nr.:
FP301-2-48"-WHITE-5 PCS
Beschreibung:
HEATSHRINK 2"X4' WHT 1=1PC 48"
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 1.000" (25.40mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color White
Recovered Wall Thickness 0.045" (1.14mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 2.000" (50.80mm)