Zuhause / Heat Shrink Tubing / FP301-4-48"-BLACK-2 PCS
minImg
FP301-4-48"-BLACK-2 PCS
3M
Produkt-Nr.:
FP301-4-48"-BLACK-2 PCS
Hersteller:
3M
Beschreibung:
HEATSHRINK 4"X4' BLK 1=1PC 48"
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 2.000" (50.80mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.055" (1.40mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series FP-301
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 4.000" (101.60mm)