Zuhause / IGBT Modules / FP30R06W1E3BOMA1
minImg
FP30R06W1E3BOMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FP30R06W1E3BOMA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MODULE 600V 37A 115W
Auf Lager : 17
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 37 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.65 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package Module
Series EasyPIM™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 30A
Package / Case Module
Power - Max 115 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA