Zuhause / IGBT Modules / FP75R12KT4PBPSA1
minImg
FP75R12KT4PBPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FP75R12KT4PBPSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 150A 20MW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 150 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 4.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPIM™ 3
Input Three Phase Bridge Rectifier
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 75A
Package / Case Module
Power - Max 20 mW
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA