FP7G75US60
onsemi
Produkt-Nr.:
FP7G75US60
Hersteller:
onsemi
Paket:
EPM7
Beschreibung:
IGBT MODULE 600V 75A 310W EPM7
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 75 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 4.515 nF @ 30 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package EPM7
Series Power-SPM™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.8V @ 15V, 75A
Package / Case EPM7
Power - Max 310 W