FQB34N20LTM
onsemi
Produkt-Nr.:
FQB34N20LTM
Hersteller:
onsemi
Paket:
D²PAK (TO-263)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 200V 31A D2PAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3900 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 72 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 75mOhm @ 15.5A, 10V
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 3.13W (Ta), 180W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 31A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V