FQB34P10TM-F085C
onsemi
Produkt-Nr.:
FQB34P10TM-F085C
Paket:
D²PAK-3 (TO-263-3)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2910 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 110 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Rds On (Max) @ Id, Vgs 60mOhm @ 16.75A, 10V
Supplier Device Package D²PAK-3 (TO-263-3)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 3.75W (Ta), 155W (Tc)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 33.5A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V