FQD12P10TM-F085
onsemi
Produkt-Nr.:
FQD12P10TM-F085
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-252AA
Beschreibung:
MOSFET P-CH 100V 9.4A TO252
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 27 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Rds On (Max) @ Id, Vgs 290mOhm @ 4.7A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 50W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9.4A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V