FQD9N25TM-F085
onsemi
Produkt-Nr.:
FQD9N25TM-F085
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-252AA
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 250V 7.4A DPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 700 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 20 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 420mOhm @ 3.7A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 250 V
Series Automotive, AEC-Q101, QFET®
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 55W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7.4A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V