FQI4N25TU
onsemi
Produkt-Nr.:
FQI4N25TU
Paket:
I2PAK (TO-262)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 250V 3.6A I2PAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 200 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 5.6 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.75Ohm @ 1.8A, 10V
Supplier Device Package I2PAK (TO-262)
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 250 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 3.13W (Ta), 52W (Tc)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 3.6A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V