FQI5N30TU
onsemi
Produkt-Nr.:
FQI5N30TU
Hersteller:
onsemi
Paket:
I2PAK (TO-262)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 300V 5.4A I2PAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 430 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 900mOhm @ 2.7A, 10V
Supplier Device Package I2PAK (TO-262)
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 300 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 3.13W (Ta), 70W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.4A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V