FQPF15P12
onsemi
Produkt-Nr.:
FQPF15P12
Paket:
TO-220F-3
Beschreibung:
MOSFET P-CH 120V 15A TO220F
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1100 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 38 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 200mOhm @ 7.5A, 10V
Supplier Device Package TO-220F-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 120 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 41W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V