Zuhause / IGBT Modules / FS100R12KE3BOSA1
minImg
FS100R12KE3BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS100R12KE3BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 140A 480W
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 140 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 7.1 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 480 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA