Zuhause / IGBT Modules / FS100R12KS4BOSA1
minImg
FS100R12KS4BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS100R12KS4BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 130A 660W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor No
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 130 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6.8 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Last Time Buy
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.7V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 660 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA