Zuhause / IGBT Modules / FS100R12KT4GPNPSA1
minImg
FS100R12KT4GPNPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS100R12KT4GPNPSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MODULE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 515 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA