Zuhause / IGBT Modules / FS150R12KT4B9BOSA1
minImg
FS150R12KT4B9BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS150R12KT4B9BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 150A 750W
Auf Lager : 16
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor No
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 150 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 9.35 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 150A
Package / Case Module
Power - Max 750 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA