Zuhause / IGBT Modules / FS225R17OE4BOSA1
minImg
FS225R17OE4BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS225R17OE4BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1700V 350A 1450W
Auf Lager : 3
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 350 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 600 pF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™+
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 225A
Package / Case Module
Power - Max 1450 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA