Zuhause / IGBT Modules / FS3L400R10W3S7FB11BPSA1
minImg
FS3L400R10W3S7FB11BPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS3L400R10W3S7FB11BPSA1
Paket:
AG-EASY3B
Beschreibung:
950 V 400 A EASYPACK MODULE WITH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Level Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 120 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 12.6 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 950 V
Supplier Device Package AG-EASY3B
Series EasyPACK™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.48V @ 15V, 45A
Package / Case Module
Power - Max 20 mW