Zuhause / IGBT Modules / FS400R07A1E3BOMA1
minImg
FS400R07A1E3BOMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS400R07A1E3BOMA1
Paket:
AG-HYBRID1-1
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MODULE IGBT HYBRID PK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 500 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 26 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package AG-HYBRID1-1
Series HybridPACK™1
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 400A
Package / Case Module
Power - Max 1250 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA