Zuhause / IGBT Modules / FS50R12KT4B15BOSA1
minImg
FS50R12KT4B15BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS50R12KT4B15BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 50A 280W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 2.8 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™ 2
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 50A
Package / Case Module
Power - Max 280 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA