Zuhause / IGBT Modules / FS50R12W2T4BOMA1
minImg
FS50R12W2T4BOMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS50R12W2T4BOMA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 83A 335W
Auf Lager : 57
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 83 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 2.8 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EasyPACK™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 50A
Package / Case Module
Power - Max 335 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA