Zuhause / IGBT Modules / FS75R12KT4B11BOSA1
minImg
FS75R12KT4B11BOSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
FS75R12KT4B11BOSA1
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MOD 1200V 75A 385W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 75 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 4.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™ 2
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 75A
Package / Case Module
Power - Max 385 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA